У поняття шляхетність акумульовано добропорядність, чесність, справедливість, благо-родність, глибока християнська мораль. Ці риси характеру, поведінки були притаманні багатьом родинним династіям, які належали до українських лицарсько-шляхетних гербів Драго-Сас, Корчак, Корвін, Еліта і інших впродовж усіх віків. З них вийшли, як відомо, гетьмани Дмитро Вишневецький, Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Іван Калединський, Пилип Орлик - Малаховський, перший президент України Михайло Грушевський, велети культурно-мистецької царини Святослав Гординський, Соломія Крушельницька, Ольга Кобилянська, Марія Заньковецька, Михайло Старицький, Стефан Яворський, Йосип Шумлянський, Іван Васильківський, Андрей Шептицький, Йосип Коберницький-Дичковський Сліпий.
Бути гідними слави своїх предків - лейтмотив Великого Збору української шляхти, який відбувався у чепурному офісі президента Всеукраїнського поважного товариства пана Романа Гординського-Федьковича у м. Трускавець. Захід у всесвітньо відомому курортному місті у травні - часі буйної зелені, розквітлих садів - додав доброго настрою для плідної праці. Поділитися цікавою думкою чи висловити пропозицію для реалізації благородного задуму родинного гурту міг кожний шляхтич. Канцеляризму тут просто не існувало. За усталеною традицією присутніх гаряче привітав і благословив на лицарські справи у непростий для України час священик з м. Борислав Микола Пашкевич.
Бурхливими оплесками зустріли присутні одного із засновників українського шляхетного товариства п. Михайла Терлецького - вченого Центру інституту космічних досліджень НАН України, автора ряду історичних книг про походження і становлення родової спільноти Драго-Сасів. Титанічна праця вченого, історика, публіциста відзначена медаллю Всеукраїнського шляхетного товариства -«Заслужений шляхтич України». її йому вручив президент УШТ п. Роман Гординський-Федькович. Такої ж медалі удостоїлися керівники українських Сасівських організацій: Польщі - п. Андрій Березовський, Білорусі - п. Володимир.
На великому віче шляхти було висловлено багато щирих подяк родинній гілці м. Турка. За те, що вона робить вагомі потуги, аби сповна збагнути своє істинно родове шляхетне походження та гідне його поцінування. Для цього в райцентрі відкрита книгарня «Під гербом Сас», у якій до послуг горян немало книг - історичних розвідок про українські дворянсько-лицарські родоводи. Бо хто донедавна знав, що на Турківщині колись багато населених пунктів носили назви «Шляхетські королівські села»? Шляхетних родин не зменшилось (якщо не збільшилось) у Яворі, Ільнику, Комарниках, Верхньому Висоцькому, Нижньому Гусному, Верхньому Гусному, Маткові, Мохнатому.
Підкреслювалося на віче, що у книгарні до послуг учнів у великому обсягу підручники, художня, історична, науково-популярна та релігійна література. А ще ставилося у добрий приклад іншим те, що районне шляхетне товариство прагне, аби юнь у школах успішно освоювала навчальну програму, а, отже, мала можливість набути омріяний фах. З цією метою кращим учням двох середніх шкіл Турки, сіл Явора, Ільник, Лімна, В. Висоцьке, смт. Бориня виплачуються стипендії. До цієї благородної справи завідуючий книгарнею, керівник шляхетного роду гербу Сас п. Любомир Яворський залучив вихідця з с. Явора, професора політології американського університету, письменника-публіциста п. Михайла Яворського.
У полі зору киян, що належать до згаданого генеaлогічного дерева, науковців п. Василя Бачинського, п. Віктора Остапця, трускавчан - вчителя п. Ігоря Булинського, письменника п. Вячеслава Умнова, лікаря п. Василя Бучацького - загрозливе становище з функціонування української мови у Трускавці.
Парох смт. Стебник , наш земляк з с. Либохора, п. Михайло Комарницький закликав усіх вирішувати назрілі проблеми продумано,виважено.
Гідно був представлений на зібранні Львів. Науковець пан Зорян Комаровський закликав дбайливо ростити шляхетний генофонд. Тут назріла потреба у створенні Фонду здоров'я. Багато цінних пропозицій висловив другий науковець, уродженець с. Явора п. Михайло Яворський. Він підкреслив доцільність надавати широку інформованість діяльності відроджених українських шляхетних товариств, у патріотизмі, відданості, державотворенні.
25 травня 2013 року в Трускавці відбувся 8-й великий
шляхетський збір роду Драго-Сасів .
В оновленому залі ресторану САС зібралися члени знаних шляхетських родин України , Польщі. Метою цього збору ,як і всіх попередніх, було обговорення проблем дослідження історії древнього роду та інших організаційних питань.
До початку урочистого засідання в приміщенні ресторану були розгорнуті виставка-продаж історичної літератури та атрибутики роду Драго-Сас а також останніх видань , авторами яких є відомі члени шляхетського товариства .
Вже традиційно відкрив зустріч один із засновників українського шляхетного товариства, вчений Центру інституту космічних досліджень НАН України, автор ряду історичних книг про походження і становлення родової спільноти Драго-Сасів п. Михайло Терлецький.
п.Терлецький коротко окреслив ряд питань , які пропонуються для обговорення , намітив основний план зустрічі.
М.Терлецький
Р.Гординський
І.Зубрицький
Л.Устрицька
В.Височанський
Ю.Путятицький
О. та М. Саси
А.Березовський
Розпочався збір традиційною подякою Господу та молитвою. З вітальним словом до громади звернувся о.Миколай Пишкович. Він особливо підкреслив значення богоугодного життя яке притаманне представникам славного шляхетного роду.
Далі всіх привітав почесний голова шляхетського товариства п.Роман Гординський-Федькович. Він коротко розповів про роботу товариства в минулому році та вручив посвідчення новим членам товариства пп.Ігору Зубрицькому ,Лідії Устрицькій, Володимиру Височанському,Юрію Путятицькому, Олександру та Михайлу Сасам. Кожен з нових членів виступив з короткою промовою , розказав про себе , привітав всіх присутніх.
З.Комаровський
Я.Радевич-Винницький
Грамота Кульчицьких
Є.Чернецький
З.Комаровський
Л.Яворський
о.М.Пашкевич
І.Булинський
Ігор Булинський розповів про свою роботу з популяризації в інтернеті відомостей про рід Драго-Сасів. Він зачитав вітальний лист від голови українського товариства з м.Сургут.
Далі до слова був запрошений представник польської гілки роду Драго-Сас п. Анджей Березовський. Він зачитав привітання від керівника польської гілки п.Матковского. п. Анджей Березовський також нагородив медалями відомих членів товариства пп. Чернецького, Комаровського, Сулятицького та привітав всіх присутніх.
п.Ярослав Радевич-Винницький презентував новий журнал товариства "NOBLESSE OBLIGE" перший номер якого вийшов недавно. Він розповів про проведену роботу . про завдання цього органу товариства та обговорив з присутніми деякі зміни , які планується внести для покращення цього видання.
Історик Євген Чернецький розповів про свою майбутню книгу - дослідження родоводу гербу Фетковичів.
Зорян Комаровський привітав присутніх та коротко розповів про сворення шляхетною громадою у Львові дискусійного клубу.
З вітальним словом виступив відомий підприємець Турківщини , засновник книгарні "Під гербом Сас" Любомир Яворський. Він розповів про роботу книгарні, про всі заходи попопуляризації знань про родину гербу САС. п.Любомир розповів про свої починання в меценатській діяльності по підтримці обдарованих дітей в школах Турківщини. за вагомий внесок у розвиток видавничої справи та популяризацію української книги , багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження книгарня очолювана Любомиром Яворським нещодавно отримала нагороду - Почесну грамоту Львівської обласної Ради.
... ..
о.Микола Пашкович виступив з розповідю про свою нову книгу , привітав всіх присутніх та закликав і надалі високо нести прапор шляхетського товариства.
Ігор Булинський розповів про роботу свого сайту та наголосив на необхідності розповсюдження інформації про товариство в інтернеті. Він також запропонував затвердити гімн товариства та Кодекс честі шляхтича. В результаті обміну думками були прийняті декілька варіантів тексту гімну та Кодекс честі. Остаточне вирішення цих питань заплановано зробити на наступному зібранні.
Тепло привітав всіх учасників почесний голова шляхетського товариства Роман Гординський-Федькович . Розповів про деякі аспекти діяльності товариства в періоди між зібраннями та окреслив ряд питань , які ще треба вирішити.
Михайло Височанський коротко проінформував присутніх про свої дослідження історії роду Височанських та роду Сас загалом та запропонував свою допомогу всім дослідникам ,що займаються цією тематикою.
о.Комарницький наголосив на великій користі , яку приносить товариство у наш непростий час. Він тепло привітав та побажав всім присутнім міцного здоровя , успіхів та Божої ласки.
Василь Ланчак
На цій зустрічі була озвучена пропозиція щодо розробки і затвердження
Кодексу честі шляхтича.
Для обговорення свій проект Кодексу подав Ігор Булинський:
19 ТРАВНЯ 2019 року в місті-курорті Трускавець в ресторані "САС"
відбудеться чергове щорічне зібрання нащадків руських (українських) шляхетних та козацьких родів.
Запрошуються всі нащадки цих родів.
В програмі: доповіді істориків та дослідників, спілкування, виставка продаж генеалогічної та історичної літератури, речей з родовим гербом. Бажаючі зможуть написати заяви на вступ до нашого товариства.
Нагадаємо ,що нащадками древнього роду САС можуть бути носії таких прізвищ:
11 травня 2014 року відбувся щорічний Великий Збір української шляхти
на якому одноголосно було прийнято наступну ухвалу:
Також був представленний другий номер альманаху
Українського Шляхетського Товариства - "Шляхта Руси-України"
який безумовно заслуговує на належну увагу з боку читачів