Хто не знає свого минулого, той не вартий і майбутнього. Хто не шанує визначних людей свого народу, той сам не годен пошани... М.Рильський



* * * * * *


Персональний сайт Ігоря Булинського


Від пам'яті роду - до пам'яті нації !

Кожний нарід гордиться своєю шляхтою, тільки один український відмежовується насилу від того вінка людських окрас... О.Кобилянська

Вівторок- 19.03.2024 - київський час - 12:04 - вітaю вас Гость

У поняття шляхетність акумульовано добропорядність, чесність, справедливість, благородність, глибока християнська мораль. Ці риси характеру, поведінки були притаманні багатьом родинним династіям, які належали до українських лицарсько-шляхетних гербів Драго-Сас, Корчак, Корвін, Еліта і інших впродовж усіх віків... Шляхетність - це особливий спосіб мислення та позиціонування себе в суспільстві, прагнення до постійного розвитку та самовдосконалення... Шляхетність зобов'язує...
Братерство родинне нам душу бентежить, до єдності кличе, до чину взива... Служили Вкраїні завжди як належить - шляхетська амбітність і горда душа!...
Головна | Дворянський рід Літинських - Форум | Реєстрація | Вхід

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Запрошую усіх бажаючих до щирої, змістовної і толерантної розмови » Теми форуму: » Дворянський рід Літинських
Дворянський рід Літинських
sokilДата: Понеділок, 27.06.2011, 10:06 | Повідомлення # 1
Полковник
Група: Адміністратори
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Репутація: 100
Статус: Offline
Буду дуже вдячний всім добродіям які зможуть надати будь яку інформацію щодо дворянського роду Літинських та особисто самого графа Літинського...

Буду очень благодарен всем господам которые смогут предоставить любую информацию о дворянском роде Литынских и лично самого графа Литынского ...

Naprawdę doceniam wszystkie pana, który może udzielić informacji na temat rodziny szlacheckiej Litinsky i osobiście bardzo Lityn hrabiego ...

I really appreciate all the gentleman who can provide any information about the noble family Litinsky and personally very Lityn Count ...
 
sokilДата: Понеділок, 27.06.2011, 10:07 | Повідомлення # 2
Полковник
Група: Адміністратори
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Репутація: 100
Статус: Offline
Дещо знайшов сам на інших форумах стосовно Літинських:

"А теперь выполняю Вашу просьбу и расскажу, о какой именно хронике (не криминальной, естественно) идёт речь и где она находится. Привожу выписку из Гербовника, изданного Неслецким в 1740 году в Лемберге (теперь Львов), том III, стр. 137, литера L (яти и твёрдые знаки я упускаю):
"Фамилии Литинских присвоен герб Гржимала, с тою однакож разницею, что в шести кирпичных рядах... (детальное описание герба я опускаю)... в шлеме три страусовых пера. - Таковым описал герб Литинских отец Рутко в манускрипте своём; он же предполагает, что означенный герб надан одному из их предков от Русских князей за храбрость при взятии крепости, который вероятно первый сделал к оной приступ и вороты вырубил или выломал.
Дом Литинских весьма древний на Волыни; Метрика Волынская 1528 года, или собрание древних актов той провинции [Речь идет о 28 томах так называемой Руськой (Волынской) метрики - Руськой серии книг Коронной метрики , где фиксировались официальные копии документов для центральных украинских земель (Волынского, Киевского, Брацлавского и Черниговского воеводств). Хранится в Российском государственном архиве древних актов (РГАДА) в Москве.- В.Л. ], упоминает о Литинском, землянине Волынском. Издатель жизни Краковского Воеводы и Маршала Кмиты на листе 185 говорит: "что Литин не правильно отнят у них в Казну и в том за них яко за заслуженных в Республике всё польское дворянство сопротивлялось королю Сигизмунду Августу и Воеводе его Кмите, полагая в числе прочих статьями угнетений и обиду Литинских".

Из фамилии сей Василий Ксенофонтов имел в супружестве Марианну Монастерскую...", ну и так далее.
Всех предков я перечислять не буду, скажу только, что мой прапрадед, полковник Гаврила Иванович Литинский, умер от ран, полученных в Бородинском сражении; его сын, а мой прадед, генерал-майор Александр Гаврилович Литинский, был командиром гренадерского Е.И. Высочества Наследника Цесаревича полка, а также 3-го Оренбургского казачьего полка. Другой мой прадед, Антон Степанович Касторский, Витебский мировой судья и губернский предводитель дворянства, был одним из немногих, кто освободил своих крепостных, наделив их землёй, задолго до 1861 года. Его жена, а моя прабабка, Софья Касторская (ур. Демидова) - прямой потомок Никиты Демидова"...
 
Остап79Дата: Неділя, 17.02.2013, 20:57 | Повідомлення # 3
Рядовой
Група: Користувачі
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Репутація: 0
Статус: Offline
Доброго здоров"я! Трошка не в тему,але маю питання до пана.Чи наш рід(Кушицькі)належить до шляхетного роду Сасів?Тато мій запевняє,шо так,але в переліку прізвищ,наданих паном Ігорем-не знайшов.Якшо володієте інформацією,то прошу...А сайт направду файний!    PS.Місце проживання-Коломия.Через якість інтернету вибило co innego.На перед дякую.Остап Кушицький,з повагою.
 
Форум » Запрошую усіх бажаючих до щирої, змістовної і толерантної розмови » Теми форуму: » Дворянський рід Літинських
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:






- Шляхетність зобов'язує -


82200 Україна Львівська обл. м.Трускавець © 2024

- За достовірність змісту матеріалів і статтей несе відповідальність автор -

- Приватний сайт -